Kıbrıs Reklam - Kıbrıs Araç Kaplama

Araç kaplama

Kıbrıs araç kaplama birçok alanda kullanılmaktadır. Görsel amaçlı estetik görünmesi için ya da reklam amaçlı birçok kitleye hitap etmek için araç kaplama işlemleri gerçekleştirmektedir. Araç kaplama ; araç giydirme, araç giydirmede renk değişimlerinden yararlanma ve araç folyolarının üretilip araca giydirilmesi şeklinde olmaktadır.

ARAÇ GİYDİRME

Araç giydirme işlemleri, araçların sağlamış olduğu imkanlardan yararlanarak reklamcılık konusunda oldukça geniş yol kat edilmesine vesile olmuştur. Bu işlemler araçların görsel olarak göze hitap edecek şekilde kaplanması işlemine denilmektedir. Firma logosu kullanılarak, ürünlerin görsel şekilde estetik değer yargısı oluşturularak araçların üzerine kaplama yapılması durumudur.

Bu sayede reklamcılık alanında daha çok kişiye hitap edilebilmektedir. Araçların üzerindeki reklamlar her gün daha fazla kitleye hitap eder. Araç giydirme işlemleri özel bir ekip ile yapılmaktadır. Bu ekip araçların modeli ve giydirme işlemleri konusunda uzman olması sebebiyle kolay ve garanti kapsamında giydirme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Kıbrıs araç giydirme işlemi yapılırken, öncelikli olarak aracın ölçüleri belirlenmektedir. Bu ölçüler kapsamında uygulama yapılacak görsel tema ya da renk grafikerler tarafından tasarlanmaktadır. Araç giydirme işlemi yapılırken kesme gereken yerlerin düzgün görünmesi açısından sade kalması da gene grafikerler tarafından planlanmaktadır. Bu alanlar hesaplandıktan sonra onaya gönderilir. Müşterinin onay vermesinin ardından dijital baskıya gönderilerek araç giydirme, araç folyoları hazırlanmış olur. Ardından araçlara esnetilerek yapıştırma işlemi yapılır. Bu yapışkanlar hiçbir şekilde aracın orijinal boyasına zarar vermemektedir.